„(...) same słowa nic nie znaczą, jeśli nie wypełni się ich treścią.”

S. King

O nas

Cyfrowa rzeczywistość stawia przed firmami wymóg szybkiej komunikacji zawsze, wszędzie i w każdej formie.

Nieustanny dialog staje się koniecznością. Mamy tego świadomość i wiemy, że bycie w stałym kontakcie z obecnymi i potencjalnymi klientami, miłośnikami marki i jej “hejterami” pozwala zdobyć przewagę na niezwykle konkurencyjnym rynku.

Jesteśmy warszawsko-poznańską agencją z wieloletnim doświadczeniem w Public Relations - zdobywaliśmy je pracując dla największych marek na polskim rynku. Specjalizujemy się w tworzeniu i wdrażaniu kompletnych strategii komunikacji, oceniamy i konsultujemy projekty wizerunkowe, lubimy i rozumiemy e-commerce. Naszymi atutami są: szybkie reagowanie na wydarzenia, profesjonalne rzecznictwo prasowe oraz praktyczna znajomość narzędzi i technik ze wszystkich obszarów PR.

Dodatkowo wspierają nas niezależni fachowcy i doświadczeni konsultanci specjalizujący się w obszarach FMCG, SEO, content marketingu i graphic designu.

Magda, Partner

Jestem PR Managerem z kilkunastoletnim stażem. Teorię i praktykę w obszarze public relations rozwijałam zarządzając projektami, zespołami w korporacjach oraz współtworząc własną agencję. Budowałam strategie komunikacyjne dla przedsiębiorstw, marek i produktów. Pracowałam m.in jako marketingowiec w Empiku i szef działu komunikacji korporacyjnej Grupy Allegro. Posiadam również kilkuletnie doświadczenie agencyjne związane z projektami z zakresu ecommerce i lifestyle. Jestem producentem eventów i sesji fotograficznych. Specjalizuję się w PR korporacyjnym, komunikacji eventów i komunikacji wewnętrznej.

Anna, Partner

Od ponad 10 lat jestem związana ze środowiskiem online i ecommerce. Przez kilka lat pełniłam funkcję PR Brand Managera serwisu Allegro.pl odpowiadając za kompleksowe i proaktywne działania komunikacyjne: media relations, zarządzanie sytuacjami kryzysowymi, rzecznictwo prasowe. Realizowałam strategie komunikacji dla kategorii: motoryzacja, dom&ogród, kultura, elektronika. W latach 2015-2017 jako PR Manager polskiej grupy marketingowej - Group One SA, odpowiadałam za całokształt działań w mediach, social mediach i komunikacji wewnętrznej. Specjalizuję się w media relations, PR produktów i usług, zarządzaniu kryzysowym i niestandardowych działaniach z zakresu komunikacji wewnętrznej.

Oferta

media
relations
rzecznictwo
prasowe
PR
korporacyjny
zarządzanie
kryzysowe
komunikacja
wewnętrzna
PR
produktowy
event PR & VIP
hospitality
csr
SEO PR i content
marketing
Social
Media

Dbamy o doskonałe, długofalowe relacje z mediami, korzystając z własnej sieci kontaktów. Współpracujemy z dziennikarzami, agencjami informacyjnymi, fotoreporterami, blogerami i specjalistami z poszczególnych dziedzin nowoczesnej komunikacji. Wiemy jak, kiedy i z kim rozmawiać.

Reprezentujemy firmy w mediach. Piszemy komunikaty prasowe, oświadczenia i wystąpienia publiczne, wobec których nie można pozostać obojętnym. Przygotowujemy ekspertów do wystąpień telewizyjnych i radiowych.

Tworzymy i realizujemy strategie komunikacji dla firm, korporacji, marek i produktów. Określamy potrzeby i proponujemy optymalną strategię, która pozwoli zaistnieć w mediach, wzmocni wizerunek organizacji i jej produktów.

Nie chowamy głowy w piasek, bo nie taki kryzys straszny jak go malują. Nie zawsze można mu zapobiec, ale zawsze warto być na niego przygotowanym. Wytyczamy ścieżki postępowania kryzysowego, przeprowadzimy firmę przez gorący czas w mediach i zaproponujemy komunikację pokryzysową.

Projektujemy i wdrażamy komunikację ważnych dla firmy wydarzeń i zmian. Wiemy, że nie każda informacja jest dobra, ale nawet te nienajlepsze można dobrze przekazać - uczciwie, transparentnie i bez uszczerbku dla wizerunku pracodawcy.

Wiemy jak zadbać o widoczność produktów i usług w mediach. Organizujemy konkursy i aktywności angażujące klientów. Znamy się i lubimy z blogerami, influencerami i dziennikarzami z mediów branżowych. Produkujemy sesje zdjęciowe i prowadzimy działania z zakresu branded content.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kompleksowej komunikacji dużych wydarzeń muzycznych, sportowych i kulturalnych promujących markę. Współpracujemy z dziennikarzami, fotoreporterami i gwiazdami w najbardziej nietypowych, a nawet ekstremalnych warunkach.

Rozumiemy, jak ważne jest zaangażowanie w projekty charytatywne i wsparcie lokalnych społeczności. Nawet niewielkie inicjatywy potrafimy przekuć w długofalowe działania i w pełni wykorzystać ich potencjał.

Prowadzimy blogi, piszemy teksty, newslettery i biuletyny firmowe. Współpracujemy z jednymi z najlepszych specjalistów SEO, dzięki temu nasze teksty i informacje są dobrze pozycjonowane, widoczne i opiniotwórcze.

Robimy i rysujemy sociale. Wiemy co angażuje i chwyta za serce fanów marki i jej klientów. Wiemy też, że sociale sprzedają. Dlatego prowadzimy kompleksowe działania w mediach społecznościowych - zarówno wizerunkowe jak i prosprzedażowe.

Doświadczenie

01.
Launch nowego serwisu motoryzacyjnego na polskim rynku Motsy.pl (2016)
Wejście na rynek startupu z branży motoryzacyjnej - Motsy.pl, którego głównym core biznesowym jest łączenie osób prywatnych i firm chcących kupić lub wziąć w leasing samochód z dealerami i salonami samochodowymi z całej Polski.
Działania low-cost, brak budżetu na działania płatne w mediach. Działania oparte wyłącznie na media relations. Budowanie świadomości marki i unikatowego na polskim rynku modelu biznesowego.
Informacje o starcie serwisu pojawiły się w ogólnopolskich mediach biznesowych, technologicznych, marketingowych i motoryzacyjnych, w tym wywiad z twórcami serwisu na blogu jednego z najpopularniejszych influencerów branży tech w Polsce - AK74. Startup w dniach prowadzenia komunikacji odnotował ponad 1000 nowo zarejestrowanych użytkowników w serwisie.
rozwiń zwiń
02.
Projekt ambasadorski:
Anna Przybylska dla Limango.pl (2012/2013)
Limango to jeden z wiodących europejskich serwisów typu private shopping, który swoją ofertę kieruje głównie do kobiet, mam i ich dzieci oraz wszystkich osób zainteresowanych wyposażeniem domu. Klub zakupowy zadebiutował na polskim rynku w lipcu 2011 roku. Firma rozpoczęła poszukiwania ambasadora marki pod koniec 2012 roku i dała nam dużą samodzielność w kompleksowej budowie projektu. Efektem naszej współpracy były trzy kampanie wizerunkowo-produktowe z udziałem Anny Przybylskiej, której wizerunek doskonale podkreślił wartości marki Limango.
Całościowa strategia projektu (marketing, media relations, komunikacja wewnętrzna) poprzedzona badaniami wizerunku (celebryta vs. wartości marki). Do naszych zadań agencyjnych należały również negocjacje i pilotaż umowy ambasadorskiej. Interesującym wyzwaniem okazały się produkcje sesji zdjęciowych oraz koordynacja pracy topowych stylistów (Jola Czaja) i fotografów (Marcin Kempski/I like photo).
Znaczący wzrost świadomości marki Limango w obszarze ecommerce. Utrwalenie wizerunku serwisu, którego oferta jest skierowana przede wszystkim do młodych mam i ich dzieci.
rozwiń zwiń
03.
Komunikacja największej zmiany wyglądu i nawigacji serwisu Allegro.pl (2013)
Allegro.pl zmieniło szatę graficzną i sposób poruszania się po serwisie. Była to największa zmiana w dotychczasowej historii platformy, prawdziwa rewolucja, przede wszystkim dla użytkowników.
Zarządzanie wielowątkową komunikacją do wielomilionowej publiczności składającej się z użytkowników, mediów, blogerów i kontrahentów firmy. Organizacja pierwszej w historii firmy konferencji prasowej, kompleksowe przygotowanie informacji prasowych, graficznych i video wspierających zmianę.
Pozytywna reakcja i opinie o zmianie w strategicznych dla platformy mediach. Serwis Allegro przez tydzień nie schodził z głównych wydań największych mediów w Polsce. Działania media relations wygenerowały ponad 80 jakościowych publikacji w mediach biznesowych, technologicznych, ogólnoinformacyjnych, marketingowych, w tym wywiady z szefami platformy.
rozwiń zwiń
04.
alleZima i Allegro FIS Carving Cup cykl imprez dla profesjonalistów i amatorów narciarstwa. Partner medialny projektu - TVN (edycje: 2008, 2009, 2010 i 2011)
alleZima i Allegro FIS Carving Cup to cykl kilkunastu imprez łączących w sobie atmosferę rodzinnego pikniku i profesjonalnych zmagań sportowych. Formuła eventów stanowiła kompilację zawodów narciarskich w cyklu Pucharu Europy, zawodów amatorskich dla pracowników i użytkowników platformy Allegro oraz wieczornych, otwartych imprez z udziałem gwiazd i celebrytów. Przez dwa sezony partnerem medialnym projektu była stacja TVN, która relacjonowała jego przebieg w weekendowych wydaniach programu o tej samej nazwie. Dla nas, jako zespołu PRowego in house, alleZima stanowiła wyzwanie logistyczne i merytoryczne, przy którym w żadnym stopniu nie korzystaliśmy ze wsparcia agencji. Poza standardowym przygotowaniem biura prasowego, współpracą z dziennikarzami, fotoreporterami i sportowcami do naszych zadań należała także opieka nad zaproszonymi gwiazdami oraz koordynowanie wewnętrznej i zewnętrznej komunikacji całego cyklu wydarzeń.
Opracowanie i realizacja strategii komunikacji na kilku płaszczyznach. Osobne linie komunikacyjne dla mediów lifestylowych, sportowych, ogólnopolskich i regionalnych oraz dla użytkowników i pracowników serwisu. Obsługa biura prasowego w ekstremalnych warunkach - nawet przy -18 st. C :). Zespół prasowy na śniegu i co tydzień w innej lokalizacji: Krynica, Zakopane, Białka Tatrzańska, Szczyrk, Szczawnica, Wisła, Zieleniec, Świeradów Zdrój, Czarna Góra, Szklarska Poręba.
Kilkaset publikacji, ogromne zainteresowanie fotoreporterów i utrwalenie wizerunku serwisu Allegro jako nowoczesnej, dynamicznej marki, która zawsze pozostaje w kontakcie ze swoimi użytkownikami.
rozwiń zwiń
05.
Przejęcie spółki Tradus przez koncern Naspers - komunikacja zmiany struktury właścicielskiej pracownikom Allegro, otoMoto i PayU. (luty/marzec 2008)
Na przełomie lat 2007/2008 ogromne zainteresowanie mediów i komentatorów branżowych wywołało przejęcie serwisu Allegro.pl przez południowoafrykański koncern Naspers. Była to wówcza największa transakcja w polskim Internecie. Temat wzbudzał wiele domysłów i spekulacji, co dla nas jako PR Managerów in house stanowiło spore wyzwanie. Przyjęta strategia musiała uwzględniać wiele zmiennych: oczekiwania zarządu i nowego właściciela, relacje inwestorskie, aktywność mediów, nastroje pracowników polskiej spółki. Skoordynowanie działań komunikacyjnych związanych z akwizycją zyskało szczególny wymiar w kontekście komunikacji wewnętrznej. Charakterystyczna struktura zatrudnienia wymagała wnikliwej analizy przekazu i ostrożnego doboru narzędzi.
Komunikacja dużej zmiany w warunkach niepewności zatrudnienia i przecieków medialnych. Konieczność zintegrowania kluczowych przekazów wewnątrz i na zewnątrz organizacji, rzeczowe i wiarygodne dementowanie plotek (Internet, fora pracownicze), spójna komunikacja do pracowników wszystkich szczebli. Wykorzystane narzędzia: intranet, mailing, FAQ, spotkania zarząd/managerowie/pracownicy.
Trafna ocena nastrojów wśród pracowników, właściwy dobór narzędzi i dogłębna znajomość kultury organizacyjnej firmy umożliwiły skuteczną komunikację. Wybrana strategia zaowocowała sukcesem - pracownicy uzyskali pełne i rzetelne informacje o nowej sytuacji, atmosfera niepewności i niepokoju została przełamana. Nie doszło do kryzysu wizerunkowego pracodawcy.
rozwiń zwiń
06.
Zarządzanie sytuacją kryzysową związaną z atakami DDOS na serwis Allegro.pl (2013)
W 2013 roku Allegro musiało zmierzyć się z największą sytuacją kryzysową w swojej historii. W związku z atakami DDOS, serwis był niedostępny dla użytkowników przez kilka dni.
Koordynowanie przepływu informacji między działami firmy odpowiedzialnymi za przywrócenie funkcjonalności, wypracowanie informacji we wszystkich kanałach komunikacji, wsparcie komunikacyjne i przygotowanie informacji dla użytkowników serwisu, w tym na profile marki w social mediach, stałe aktualizowanie informacji i komentowanie postępów w przywracaniu funkcjonalności serwisu w mediach ogólnopolskich i regionalnych.
Kryzys nie wpłynął na wizerunek serwisu. Po zakończeniu kryzysu nie stwierdzono odejścia klientów do konkurencji czy zmniejszenia liczby użytkowników odwiedzających serwis.
rozwiń zwiń
07.
Cykl spotkań dla pracowników Group One z ciekawymi osobami, spoza branży - Friday Inspiration. (2016/2017)
Organizowanie cyklicznego wewnętrznego eventu firmowego dla pracowników, na który zapraszani są prelegenci, osobowości i naukowcy spoza branży i profilu działania firmy, prelegenci, których trudno szukać na konferencjach.
Działanie low-cost, bez budżetu dla prelegentów, oparte wyłącznie o posiadane relacje w firmach i instytucjach. Spotkania organizowane są w wybrane piątki raz na 2 miesiące, po godzinach pracy.
Na spotkania udało się zaprosić arcyciekawe osoby, których profil działalności odbiega od głównego core działalności firmy, m.in. doktora z Politechniki Poznańskiej z prelekcją o głębokich sieciach neuronowych, PIAP (Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów) i konstruktorów robotów antyterrorystycznych, a nawet pszczelarza. Spotkania cieszą się zainteresowaniem pracowników i są kontynuowane przez firmę.
rozwiń zwiń

Kontakt

Warszawa

Anna Tokarek
+48 796 866 646

Poznań

Magdalena Krukowska
+48 600 114 100

Social

Business contact